Vážení návštěvníci stránek, příznivci a přátelé.
 

 

Pro letošní rok připravujeme několik novinek a překvapení.

Především to bude připomínka vzniku skupiny. V květnu 2019 to bude přesně 30 let, co jsme začali vyvíjet nějakou činnost. V tomto duchu se také ponese celá sezona.

Chtěli bychom i touto cestou poděkovat především Vám divákům, příznivcům, chcete-li fanouškům, našim kamarádům, přátelům a rodinám, že jsme mohli takto kontinuálně a nepřetržitě hrát, bavit a možná předávat trochu té naší české historie.

Veliké díky!!!!!

Je za námi účast na úžasné připomínkové akci Jankovské bitvy, která se odehrála 6. března 1645 nedaleko Votic. K tomuto tématu máme neustále v repertoáru hru s názvem: „Jako lvi.,“

V návaznosti na malé komorní setkání u Branišova, loňského roku, kde proběhla volná rekonstrukce událostí z počátků třicetileté války, bychom rádi navázali pokračováním v Červené Řečici.

Kulisou by měl být místní zámek, který je pamětníkem těchto bouřlivých dní, který stál v podstatě uprostřed mezi ležením císařské a stavovské armády.

Dovolujeme si Vás pozvat nejen na noční lipnické prohlídky, které jsou jakýmsi pilířem naší produkce, ale hlavně na neopakovatelné noční prohlídky na zámku v Jindřichově Hradci, odkazující na pražskou defenestraci Slavaty a Martinice. Vřele doporučujeme, protože se letos hrají ve třech termínech a naposled.

Z naší dílny se můžete těšit, do budoucna, doufáme na několik hraných novinek. V současné době vzniká krátké dílko s názvem: „ Pí…Sígroviny“…

Budeme se na Vás moc těšit, přátelé.

Krásný a hřejivý rok 2019

Vaši Sígři

 

Informace, fotky a videa také na Facebooku. Odkaz zde: